Vánoční sleva: nakupte za 1.000,- Kč a máte slevu 15%, nakupte za 1.500,- Kč a máte slevu 20%.
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Kostival lékařský kořen 50ml

Neohodnoceno
 

Kostival lékařský kořen (bylinná tinktura - kapky).

 Kostival lékařský (Symphytum officinale)

Dostupnost Není skladem
137 Kč
Značka Bylinné kapky, s.r.o., ČR
Kategorie Bylinné kapky
Záruka 1.10.2027
Položka byla vyprodána...
 

Přírodní bylinný extrakt  z kořenů léčivé rostliny  kostivalu lékařského. Jen pro vnější užití. Tinctura Symphyti radix. Tincture Comfrey root.

 

 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, glycerol, léčivá rostlina Kostival lékařský.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

Podle Marie Treben lze použít při namožení svalů, pohmožděninách, zlomeninách, vymknutí, podvrtnutí. Maria Treben ho také doporučuje při  bércových vředech na nohou, nádorech, bolestech šíje, poškozených ploténkách, revmatických onemocněních, ... ( „Zdraví z Boží lékárny“ - str. 22 - 23)

Kostival obsahuje vzácnou a velmi cennou látku, allantoin, která se vyznačuje svou silnou léčebnou aktivitou.  Allantoin může stimulovat granulaci poškozených tkání (například tvorbu kostní tkáně a chrupavky) po dlouhou dobu. Podporuje buněčné dělení a urychluje jejich regeneraci.Allantoin má regenerační účinky, podporuje hojení pokožky, sliznic a zlomenin (podporuje tvorbu tkáně, která spojuje úlomky kostí po zlomenině), a pro tyto cenné vlastnosti je hojně využíván v kosmetologii i lékařství. Můžeme jej najít v krémech či dalších kosmetických přípravcích podporujících hojivé procesy (krémy proti akné, čisticí a zklidňující tonika, regenerační pleťové krémy, sprchové gely či šampóny, užívá se při léčení ran a vředů, atd)