Vánoční sleva: nakupte za 1.000,- Kč a máte slevu 15%, nakupte za 1.500,- Kč a máte slevu 20%.

Náš obchod


Rafael

    bylinky z Boží lékárny

 

Vítejte v našem obchodě

 

Prodáváme Švédské kapky, směs bylin na přípravu Švédských kapek, byliny a produkty z bylin,

které od roku 1982 vyrábí společnost  Ihrlich Kräuter + Kosmetik GmbH

s výslovným souhlasem a podle původních receptur paní Marie Treben.

Naše zboží je v originálních obalech určených pro německý trh.

Nabízíme skutečnou německou kvalitu!


* * * * * *

O nás

Životopis

Jmenuji se Jiří Krátký. Jsem ženatý a se ženou vychováváme šest dětí. Bydlíme na venkově v jihovýchdní části Vysočiny.

V roce 1991 se mi dostala do rukou kniha „Zdraví z Boží lékárny“ (Gesundheit aus der Apotheke Gottes) a od té doby jsem se postupně seznamoval s  dílem Marie Treben.  Podle jejích rad a zkušeností pěstujeme a sušíme bylinky, připravujeme bylinné čaje a tinktury. To vše pro potřebu naší rodiny, příbuzných a přátel.

Informace o účincích léčivých bylin jsem čerpal také z jiných zdrojů. Oslovily mne např. knihy Msgre. Sebastiana Kneippa (byl vzorem i pro Marii Treben) a dodnes využívám poznatky z novodobých herbářů a publikací předních znalců bylin u nás v České republice.

A je stále se co učit a zdokonalovat se.

 

Švédské kapky

Díky Marii Treben jsme se seznámili také se „švédskými kapkami“. A protože ne všechny položky z receptury švédských kapek podle Marie Treben jsou běžně dostupné (např. některé složky theriaku) a na tuzemském trhu nabízené švédské byliny a švédské kapky mají odlišné složení oproti  Marii Treben, začal jsem hledat „originál“ švédské byliny nebo kapky. V roce 2016 jsem objevil německého výrobce, firmu IHRLICH Kräuter + Kosmetik GmbH, která používá originální recepturu s výslovným souhlasem paní Marie Treben. Zaujala mne kompletní nabídka této firmy – produkty „Maria Treben“ i ostatní sortiment a po zralé úvaze jsem se rozhodl oslovit je s tím, že by mi bylo ctí nabízet s jejich souhlasem jejich výrobky v České republice.

Záměr se mi povedl a výsledkem je tento internetový obchod s nabídkou produktů především

z řady „Maria Treben“, následně i ostatních jejich výrobků.  Sortiment budu postupně rozšiřovat.

 

Přidaná hodnota

Vedle bylin a bylinných produktů chci nabízet literaturu s příslušnou tematikou – knihy Marie Treben ( u nás dostupné v českém překladu), knihy o bylinkách a léčbě přírodními prostředky, o zdraví a nemoci v širších souvislostech tělesné, duševní a duchovní dimenze, o tom, jak být nemocným nablízku, o vnímání bolesti v lidském životě, atd.

 

Rafael  ...bylinky léčí, Bůh uzdravuje

Když jsem uvažoval o tom, jak pojmenovat stránky obchodu, padalo mnoho návrhů, ale nakonec  zvítězil Rafael (hebrejsky Bůh uzdravuje) – archanděl, jehož úkolem je doprovázet a poskytovat lék, který uzdravuje i od všech duchovních nemocí. Je patronem lékařů, nemocných, lékárníků, ošetřovatelů nemocných, při důležitých rozhodnutích, před operacemi, proti chorobám očním, při nedostatku lásky a duchovních zbraní atd.

Kodex

Při veškerém svém počínání se chci řídit snahou o poctivý a pravdivý přístup k lidem (dodavatelům i všem návštěvníkům a potenciálním zákazníkům), Stvořiteli i přírodě (stvoření).

K zabalení Vámi objednaného zboží používáme výhradně recyklovatelné, životnímu prostředí neškodné materiály (krabice, lepící pásky a výplně krabic z papíru). Pokud použijeme obalový materiál méně ekologický, činíme tak pouze v případě, že v něm již bylo zabaleno zboží jeho výrobcem či dodavatelem. A opakovaným použitím prodlužujeme jeho životnost, což je šetrné k přírodě. Sami však takový obalový materiál nenakupujeme. 

 

Milí návštěvníci,

budete-li mít jakýkoli dotaz nebo přání, napište nám. Rádi Vám odpovíme a poskytneme potřebné informace. Uvítáme též Vaše připomínky a postřehy. O Vaše tipy a zkušenosti se můžete podělit prostřednictvím blogu s ostatními návštěvníky našeho internetového obchodu.

Pokud Vás námi nabízené produkty osloví a objednáte si u nás, přeji Vám, abyste tak jako já a moje rodina pocítili sounáležitost s živou přírodou prostřednictvím léčivých rostlin a doušek po doušku přijímali z Boží lékárny jejich blahodárný účinek na Vaše zdraví tělesné i duševní a mohli se radovat z moudrosti našeho Stvořitele.

Srdečně Vám děkuji, že jste mi věnovali pozornost,
přeji Vám krásný život v jeho plnosti  a upřímně se těším na případnou spolupráci a společná setkávání v Boží lékárně.