Vánoční sleva: nakupte za 1.000,- Kč a máte slevu 15%, nakupte za 1.500,- Kč a máte slevu 20%.
Novinka Efekt lupa
  • 1 z 2
 

Lichořeřišnice plod 50ml

Neohodnoceno
 

Lichořeřišnice větší plod (bylinná tinktura - kapky).

 Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus)

Dostupnost Skladem (1 ks)
137 Kč
   
Značka Bylinné kapky, s.r.o., ČR
Kategorie Bylinné kapky
Záruka 2.4.2027
 

Přírodní bylinný extrakt z plodu léčivé rostliny lichořeřišnice větší. Tinctura Tropaeoli fructus. Tincture Garden nasturtium fruit.

 

Složení tinktury: velejemný melasový ethanol 40%, glycerol, léčivá rostlina Lichořeřišnice větší plod.

Výrobce: Bylinné kapky, s.r.o., ČR. Doplněk stravy - neředěná tinktura s vysokým obsahem přírodních účinných látek z nejkvalitnějších léčivých rostlin. Nenahrazuje pestrou stravu. Ukládejte mimo dosah dětí. Nepřekračujte denní dávku. Neskladujte na přímém slunci. Případný zákal není na závadu.

 

Lichořeřišnice větší (Tropaeolum majus, čeleď lichořeřišnicovité - Tropaeolaceae) k nám byla dovezena v 16. století španělskými dobyvateli z jižní Ameriky. Její původní domovinou je Peru, ale dnes se pěstuje po celém světě.  Lichořeřišnice obsahuje účinnou látkou glukotropeolin. Působí na žaludek, močové a dýchací cesty a vedlejší nosní dutiny.

Dávkování: 3x denně 20 kapek. Nevhodné pro děti do 6 let, těhotné a kojící ženy. Užívejte maximálně 6 týdnů.

Nosní kapky: I z této lihové tinktury se dají připravit účinné a bezpečné nosní kapky při bakteriálních zánětech nosních dutin. Jeden díl tinktury Lichořeřišnice smícháme ve sterilním odměrném válci se čtyřmi díly fyziologického roztoku a protřepeme. Nalejeme do sterilní skleněné lékovky s kapátkem a kapeme 3x - 5x denně do nosu. Trvanlivost je dostatečná po celou dobu aplikace - až do odeznění zánětu. Fyziologický roztok je možno nahradit destilovanou vodou z lékárny či převařenou přefiltrovanou vodou. Vždy je podmínkou sterilita při všech postupech.